O bistru

Jsme veganské bistro v samotném centru Brna a všechna naše jídla i sortiment jsou čistě rostlinné. Ale nevaříme jen pro vegany. Dobře se u nás nají také vegetariáni, vitariáni, a všichni lidé, kteří mají rádi zdravou stravu a přemýšlí o tom, co jí.

Každý den připravujeme teplá jídla, dezerty i pečivo.

Otevřeno máme přes týden od 10.00, takže u nás můžete začít snídaní či svačinou. K té vám nabídneme například čerstvé, zeleninou obložené bagety, koláče a další pečivo z naší pekárny Zrnko, ovocné freshe, smoothie, műsli či domácí dezerty.

Snídaně v bistru

Na oběd k nám můžete zavítat již od 11.00, kdy začínáme vydávat hlavní obědové menu vyvěšené na webových stránkách V.bistra. Připravená je pro vás vždy minimálně jedna polévka a dvě hlavní jídla, několik příloh a také více druhů zeleninových či ovocných salátů. Svůj obědový talíř si můžete namíchat z toho, co se vám u nás líbí a na co máte chuť. Na teplá jídla a saláty u nás platí jednotná cena 24,90 Kč/100g.

Hlavní jídla

Hlavní jídla připravujeme z kvalitních čerstvých surovin, bez aditiv a konzervantů a většina z nich je bez lepku. Své jídlo si můžete sníst buď u nás, nebo si jej vzít s sebou. Možné je také donést si vlastní nádobu.

Pokud máte chuť na něco sladkého, určitě si u nás také vyberete. Kromě pamlsků z pekárny Skalice připravujeme také domácí veganské, raw či bezlepkové dezerty. Snažíme se péct co nejzdravěji, s minimem cukru, z kvalitní celozrnné či bezlepkové mouky a bílý cukr nahrazujeme zdravými přírodními sladidly či sirupy. Dezerty jsou vždy dle denní nabídky, ale pokud byste měli o nějaký zájem, neváhejte nás kontaktovat na našem facebooku a pokusíme se vám vyhovět.

Dezerty

Z nápojů vám můžeme nabídnout čerstvé ovocné a zeleninové šťávy, smoothie, mošty, ovocné limonády, minerální vody. Můžete si u nás také posedět na kávě či čaji. Nabízíme jak bezkofeinovou žaludovou či lupinovou kávu, tak kvalitní klasickou bio kávu s kofeinem či frapé.

Nápoje

Naše jídlo je připravováno s pozorností a láskou lidmi, které jejich práce velmi baví.

Přijďte ochutnat.